Kredyty Frankowe

Kancelaria świadczy pomoc prawną dotyczącą kredytów indeksowanych albo denominowanych do franka szwajcarskiego, czyli tzw. kredytów frankowych.

Sprawy frankowe stanowią jedną z najważniejszych specjalizacji Kancelarii. Adwokaci zajmują się sprawami frankowymi właściwie od czasu przełomowych orzeczeń, które umożliwiły kredytobiorcom skuteczne dochodzenie swoich należności. Adwokat Piotr Wdowiak opisywał specyfikę spraw frankowych w czasie, kiedy bardzo niewielka ilość prawników podejmowała się prowadzenia niniejszych spraw (link do artykułu z dnia 26 lutego 2021 r.). 

Zainteresowanie postępowaniami dotyczącymi kredytów frankowych wynika ze złożoności niniejszych spraw. Należy mieć na uwadze, że w sprawach frankowych bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie do postępowania. Każdorazowo należy dokładnie przeanalizować umowę i zweryfikować przepisy, które zawiera. Szczególnie istotnym jest sprawdzenie tzw. mechanizmów indeksacji lub denominacji. Następnie koniecznym pozostaje podjęcie odpowiednich czynności przedprocesowych. Dopiero po właściwie przeprowadzonych czynnościach przedprocesowych można występować na drogę sądową.
 
Obecnie już linia orzecznicza jest w przeważającej mierze jednolita w zakresie wielu umów. Trzeba jednak pamiętać, że w sprawach frankowych konieczna jest precyzja w redagowaniu roszczeń, doświadczenie, a także znajomość specyfiki niniejszych postępowań. Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną związaną z prowadzeniem spraw dotyczących kredytów frankowych.